Dış İlişkiler Ofisi’nin University of Incarnate Word (UIW),San Antonio Ziyareti

Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörlüğü tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ KA107 (Ortak Ülkeler ile) Öğrenci ve Personel Değişim Programı kapsamında 27-31 Haziran 2019 tarihleri arasında Amerika’nın Texas eyaletinde bulunan University of Incarnate Word isimli kuruma Erasmus+ Programı kapsamında işbirliği gerçekleştirmek ve ayrıca Üniversitemiz ile University of Incarnate Word arasında uluslararasılaşma bağlamında koodinatörlüğümüz tarafından yürütülmekte olan uluslararası değişim programlarının koordinasyonu ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Koordinatörlüğümüz Genel Koordinatörü Prof. Dr. Taşkın ÖZTAŞ ve Erasmus+ Program sorumluları Öğr. Gör. Pınar UÇAK ile Sergün KAYA ve İşletme Bölümünde görev yapmakta olan Dr. Öğretim Üyesi Ensar AĞIRMAN ilgili bölümlerle işbirliğinin yanı sıra Erasmus+ Projesi için görüşmeler sağlamıştır.

Ziyaret programı kapsamında Atatürk Üniversitesi ve UIW arasında ikili işbirliğinin kurulması ve geliştirilmesi, ERASMUS+ ve MEVLANA Programları dahilinde öğrenci ve öğretim üyesi hareketliliği, ortak programların geliştirilmesi, İngilizce dil eğitimi desteği, müşterek akademik faaliyetlerin planlanması vb. konular değerlendirilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.