Hafıza ve vicdan mekanlarının/müzelerin kolektif hafıza, hatırlama ve yüzleşme konularında demokratikleşmeye katkıda bulunacağına inanılarak oluşturulan bu program ile katılımcıların yurt dışında kazanacağı tecrübelerle Türkiye’ye katkıda bulunması amaçlanmaktadır.

Dvvi International ve Beraberce Derneği tarafından Dünya’nın dört bir yanında bulunan Hafıza ve Vicdan Mekanlarında/Müzelerde 30 ile 60 gün arasında değişim imkanı için son başvuru tarihi 20 Nisan saat 17:00′dır.

Başvuru koşulları:

-18 yaşından büyük olmak
-Ev sahibi kurumun talep ettiği dili ya da dilleri bilmek
-Profesyonel, gönüllü veya aktivist olarak hafıza mekânları üzerine çalışıyor olmak ve program bitiminde katkı sunmaya istekli olmak.

Bu bağlamda Ankara, İstanbul ve İzmir dışındaki illerden başvuran, daha önce yurt dışı tecrübesi olmayan ve bayan öğrencilere öncelik tanınacaktır.

Adaylar ev sahibi kurum listesinden en fazla üç tercihte bulunabileceklerdir. Başvuran adaylardan tercihini/ tercihlerini sıralaması ve neden bu kurumu / kurumları seçtiklerini açıklamaları beklenmektedir.

Katılımcıların tüm yurt içi ve yurt dışı gidiş-dönüş ulaşım, konaklama, vize, seyahat sigortası masrafları ve temel ihtiyaçları için gerekli olan harcırahı program kapsamında karşılanacaktır.

Programla ilgili detaylı bilgi ve ev sahibi kuruluşlar için aşağıdaki linke tıklayınız.

Program esasları için lütfen tıklayınız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.