Her yıl bir defa yapılan Erasmus, Mevlana ve Farabi değişim programları toplantısı, Mavi Salonda 2018-2019 öğretim yılı çağrı dönemi için yapıldı. Yeni programları tanıtmak, devam eden programlarla ilgili gelişmeleri ve problemleri tartışmak ve akademik birimlerdeki program koordinatörlerinin etkin çalışma stratejilerini geliştirmek amacıyla yapılan toplantıya 250 civarında fakülte, yüksekokul, bölüm ve anabilim dalı koordinatörleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dış İlişkiler Ofisi Genel Koordinatörü Doç. Dr. Bülent ÇAVUŞOĞLU, Dış İlişkiler Ofisi değişim programlarında birçok yenilik yapıldığını ve bu yenilikleri web sitesi üzerinden duyurulduğunu belirtti. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai ERCİŞLİ uluslararasılaşmanın üniversitemiz açısından önemini vurgulayarak bu konuda değişim programlarının önemli olduğunu belirtti. Ercişli, değişim programlarını başarılı bir şekilde yürüten ve üniversitemizin uluslararasılaşması açısında özveriyle çalışan Dış İlişkiler Ofisi çalışanlarına ve koordinatörüne teşekkürlerini belirterek konuşmalarını tamamladı.

Toplantıda Erasmus, Mevlana, Farabi program temsilcileri, programların işleyişi ile ilgili gelişmeleri, problemleri ve yapılması gerekenleri dile getirerek yenilikler ve çalışmalar hakkında bilgi verildi. Sunumlar tamamlandıktan sonra bilişim teknolojileri sorumlusu tarafından koordinatörlerin süreç içerisinde Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden hangi işlemleri gerçekleştireceklerini uygulamalı gösterdi.

Sunumlar sonrasında soru ve cevap kısmı yapıldı. Toplantıya katılan program uzmanları, sorumluları ve kurum koordinatörleri yöneltilen soruları cevaplayarak toplantı tamamlandı. Koordinatör toplantı kaydına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply