2020-2021 Akademik Yılı Farabi Değişim Programı Ön Başvuru Yerleştirme Sonuçları

2020-2021 Akademik Yılı Farabi Değişim Programı Ön Kayıt Başvuruları Bölüm Farabi Koordinatörü onay süreci tamamlanmıştır.

Sonuçlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlan edilen sonuçlar Ön Başvuru Kontenjan sonuçları olup Ön Başvuru Belgeleri Üniversitemiz Farabi Ofisi tarafından karşı kurumlara gönderilecektir.

Kontenjan sonuçlarına göre asıl listede adı geçen öğrencilere ait Ön Başvuru Belgeleri karşı Üniversiteler tarafından onayladıktan sonra kesin sonuçlar belirlenerek web sayfamızdan ilan edilecektir.

Kesin sonuçları aşağıdaki takvime göre (tahmini 15-25 Nisan 2020 tarihleri arasında) Web Sayfamızdan veya karşı kurumların “Dış İlişkiler Ofisi” ya da “Farabi Ofisi” web sayfalarını takip ederek öğrenebilirsiniz.

Asıl listede olup Feragat etmek isteyen öğrenciler feragat dilekçelerini 20 Nisan 2020 Tarihine kadar ofisimize teslim etmeleri halinde Yedek Listede yer alan öğrencilerin Programdan faydalanması sağlanır. Feragat dilekçesini indirmek için tıklayınız.

Asıl listede olup vazgeçen öğrenciler olması durumunda sıralamaya göre Yedek Listede olan öğrencilere ofisimiz tarafından bilgi verilecektir.

Süreç ile ilgili tüm duyurular ve bilgi için Üniversitemiz Dış İlişkiler Ofisi web sayfasını takip etmeniz gerekmektedir.

Not: Gelen Öğrenciler için Online başvurusu alan Üniversitelere başvuruda bulunan öğrencilerimiz Gelen Öğrenci Online Başvuru Belgelerini Üniversitemiz Farabi Ofisine en geç 20.03.2020 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Belgelerini belirtilen tarihler arasında teslim etmeyen öğrencilerin başvuruları karşı üniversiteler tarafından red edileceğinden dolayı tarafımızdan işlem başlatılmayacaktır.


Ön başvuru sonuçlarını indirmek için tıklayınız.


Değişim İlanlarının Yükseköğretim Kurumlarında Duyurulması: 1-15 Mart 2020
   
Başvurulara İlişkin Belgelerin Kurumlar Arası Son Gönderilme Tarihi: 04 Nisan 2020
   
Değişime İlişkin Sonuçların Açıklanması: 25 Nisan 2020
   
Öğrenim Protokollerinin Düzenlenmesi ve Oryantasyon Son Tarihi: 09 Mayıs 2020
   
YÖKSİS üzerinden YÖK’e Başvuru Sayılarının İletilmesi (Son Gün): 15 Mayıs 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.