ATAILE tarafından 22-24 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Erasmus+ Programı Online İngilizce Dil Sınavı sırasında teknik nedenlerden dolayı sonucu hesaplanamayan adaylar için “2 Mayıs 2021 00:00- 3 Mayıs 2021 23:59” arasında ATAILE tarafından ek bir sınav düzenlenecektir. Aşağıda verilen listede adı geçen adayların sınav bilgileri ilk sınav detaylarını aldıkları e-mail adreslerine ATAILE tarafından gönderilmiştir.

  ***ONLINE İNGİLİZCE SINAVI KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR***

– Sınava giriş yapabilmeniz için şifre bilgileriniz mail adreslerinize ATAILE tarafından gönderilmiştir.
– Sınava başlamadan önce bilgisayarınızda aktif bir internet bağlantısı olduğundan ve Google Chrome Browser kullandığınızdan emin olunuz.
– Sınavı kulaklık kullanarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kulaklıklarınızın sesini mutlaka sınav öncesinde kontrol ediniz.
– Bilgisayarınız minimum sistem gereksinimlerini karşılamalıdır. Bilgisayarınızın teknik uyumluluğunu https://www.oxfordenglishtesting.com/showContent.aspx?menuId=5&id=120 linkinden kontrol edebilirsiniz.
– Sınav öncesinde sınav rehberini lütfen dikkatle okuyunuz.
– Oxford Placement Test zaman ayarlıdır. Sınav belirtilen sürede tamamlanmadığında öğrencinin sonuçları hesaplanamamaktadır.
– Sınav sırasında mücbir sebepler dışında (elektrik ve internet kesintisi gibi) oluşacak teknik sorunlar tamamen katılımcıların KENDİ SORUMLULUĞUNDADIR. Elektrik ve internet kesintisi gibi durumlarda aynı gün içerisinde sınavınıza kaldığınız yerden devam ederek, sınavı süresi içerisinde tamamlamanız gerekmektedir.

  ***İNGİLİZCE SÖZLÜ MÜLAKAT KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR***

Öğrenim hareketliliği için minimum dil şartı B1’dir. Bu doğrultuda Online İngilizce Dil Sınavından min. dil sınav sonucunu alan ve öğrenim hareketliliğine başvuru yapan adaylar için yine ATAILE tarafından “4 Mayıs 2021 Salı” günü Online İngilizce Sözlü Mülakat gerçekleştirilecektir. Lütfen mülakat tarih ve saatleri için bu duyurudan ve e-maillerinizden takip sağlayınız.

Türkçe sınav rehberi için tıklayınız.

İngilizce sınav rehberi için tıklayınız.

Safe Exam Browser’ı yüklemek için tıklayınız.

Sınava girecek aday listesi için tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.