Erasmus+ İngilizce online sözlü mülakatı ATAILE tarafından 1-3 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Mülakata girecek adaylar ve mülakat detaylarına aşağıdaki listelerden ulaşabilirsiniz. Mülakata ATAILE tarafından düzenlenen online İngilizce sınavından B1 ve üzeri bir puan almış ve öğrenim hareketliliğine başvuru yapan adaylar katılım sağlayacak olup, staj hareketliliğine başvuru yapan adaylar mülakata katılmayacaktır. Söz konusu adaylar daha önce ilan edilen Erasmus+ Programı takvimine göre süreci takip etmelidir.

Mülakata girecek adaylara mülakat şifre ve bağlantı bilgileri e-mail ile ATAILE tarafından gönderilmiştir. Listede adı bulunan fakat sınav bilgileri ulaşmayan adaylar ATAILE’ye e-mail ile ulaşmalılardır. Adaylara gönderilen maillerde tarih ve saat bilgilerinde sistemsel hatalar meydana gelmiştir bu sebeple adayların listelerden sınav detaylarını (tarih ve saat) kontrol etmeleri önem arz etmektedir.

  ***SINAV YÖNERGESİNİ LÜTFEN SINAVA GİRMEDEN ÖNCE DİKKATLE OKUYUNUZ!***

1.        Sözlü sınav üniversitemiz öğrencilerinin kullanmakta aşina olduğu ve online ders yaptıkları platform olan “Big Blue Button” kullanılarak yapılacaktır.
2.        Adaylar sınav saatinden önce kullandıkları bilgisayarın ses ve kamera sistemini kontrol etmelidirler.
3.        Adaylar sınav esnasında resimli geçerli bir kimlik kartı (Pasaport-Ehliyet-TC. Kimlik Kart) göstermek zorundadırlar.
4.        Kimlik kartı olmayan ve kamerası çalışmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
5.        Adaylar kendilerine e-mail aracılığıyla iletilen bağlantı ve şifreyi kullanarak kendilerine belirtilen saat aralığında sınava girmek zorundadır.
6.        Sisteme giren adaylar “Please wait for a moderator to approve you joining the meeting” yazısını göreceklerdir. Bu aşamada 30-45 dk kadar beklemeniz gerekebilir. Bunun nedeni sözlü
sınavı yapacak olan hocanın sizden önce sisteme giriş yapan adayların sınavlarını yapıyor olmasıdır. Sınava kabul edilene kadar lütfen bekleyiniz.
7.        Sınavda adaylara sorulacak soru sayılarına sınavı yapan öğretim elemanı öğrencinin durumuna göre karar verme inisiyatifine sahiptir. Adayın seviyesine karar verdiği anda sorulan soru
sayısını dikkate almadan sınavı bitirebilir.
8.        Sözlü sınav değerlendirme ölçütleri için tıklayınız.

Mülakata girecek 1. grup listesi için tıklayınız.

Mülakata girecek 2. grup listesi için tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.