Dış İlişkiler Ofisimiz 19 – 21 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nde (EURIE) Üniversitemizi temsil etmiştir. Zirveye dünyanın pek çok ülkesinden geniş kapsamlı bir katılım gerçekleşmiş ve yaklaşık 2 bin 500’den fazla üst düzey akademik temsilci katılmıştır.  

Üniversitemizi temsilen Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Taşkın ÖZTAŞ, Uluslararası Öğrenci Birim Sorumlusu Öğr. Gör. Alsu BASTABAN ve Bilişim Teknolojileri Sorumlusu Ebubekir KABA zirveye katılmışlardır.

Üniversitemizin tanıtımının yapıldığı EURIE’de Atatürk Üniversitesi standı açılmış ve Üniversitemiz ile zirveye katılan birçok ülkede faaliyet gösteren üniversiteler arasında işbirliğinin ve iletişim ağının geliştirilmesi bağlamında çok sayıda görüşme gerçekleştirilmiştir. Zirvede Yükseköğretimde yeni trendler, yapay zekâ teknolojileri, Yükseköğretimde Kadın Liderliği, STEM eğitimi, uluslararasılaşma, kampüsten çıkmadan uluslararasılaşma ve eğitimde yükselen ülkeler gibi konuların değerlendirildiği 50’den fazla panel, atölye çalışması ve yuvarlak masa toplantısına da aktif katılımlar sağlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.