Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında 31 Mayıs 2020 tarihine kadar hareketliliğe hak kazanan öğrencilerimiz hareketlilik tarihlerine istinaden işlemlerine başlamışlardır.

Erasmus+ Program kuralları gereği Oryantasyon toplantısında da anlatıldığı üzere adayların “Kaza Sigortası, Sağlık Sigortası, Kişisel Sorumluluk Sigortası” olmak üzere 3 çeşit sigorta yaptırmaları gerekmektedir.  Ancak bazı sigorta şirket/acentaları 3 çeşit sigortayı yapmadıklarını belirterek adaylara sadece seyahat sigortası yapmaktadırlar. Farklı seçenekler olabileceği gibi deneyimlerimize dayanarak AON Sigorta, Axa Sigorta, Gulf Sigorta ve Sompo Japan Sigortanın 3 çeşit sigortayı da yaptıklarını bilmekteyiz.

Sürecin daha sağlıklı işleyebilmesi adına adaylarımızın şirket/acentalara bu 3 çeşit sigortayı sorduktan sonra mail yolu ile teklif istemeleri ve mail yolu ile aldıkları teklifi bizlere yine mail yolu ile iletmeleri, Ofis olarak bizler onay verdikten sonra sigortayı yaptırmaları gerektiğini önemle duyururuz. Bu işlem basamaklarını takip etmeden 3 çeşit sigortadan eksik sigorta yaptıranların hibe sözleşmeleri imzalanmayacaktır.

Aşağıda AON Sigorta’ya ait belirtilen 3 sigorta türüne de sahip belgenin örneği verilmiştir. “Section” kısımlarında gereken bilgiler bulunmaktadır. 

AON Sigorta belgesini indirmek için tıklayınız.

Önemle duyurulur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.