2018-2019 Akademik Yılı Atatürk Üniversitesi Farabi Değişim Programı ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne hareketlilik gerçekleştiren öğrencimiz Kubilay KARACA gittiği üniversitede ekip olarak DASK’ın Depreme Dayanıklı Yapı Tasarım Yarışması’nda, Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı kategorisinde 1., genel kategoride ise 3. olarak büyük başarı elde etti.

47 üniversiteden 75 takımın başvurduğu DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda elemeleri geçen 24 takım, tasarladıkları bina maketleri ile sarsma masasında test edildi. Deprem testinden yıkılmadan geçen model maketleri; deprem performansı, ekonomik puanlama ve estetik puanlama kriterlerine de tabi tutularak değerlendirildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü: ” Farabi Değişim Programı’nın bu tarz güzel sonuçlar doğurması mutluluk verici”

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Değişim Programı Koordinatörü Öğr. Gör. Eda BAKİ ZENGİN, Farabi Değişim Programı’nın önemini vurgulayarak değişim programları sonucunda öğrencilerin başarı odaklı olması ve bu tarz güzel sonuçları doğurmasının memnun edici olduğunu dile getirdi.

Öğrencimizi, takım arkadaşlarını ve akademik personellerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

[rl_gallery id=”6281″]