2024/2025 Akademik Yılı Erasmus+ Programı KA131 Projesi Öğrenci Öğrenim Hareketliliği kapsamında başvurularını aldığımız “2024 yılı KA131 Projesi” için hibe dağıtım sonuçları Türkiye Ulusal Ajansı tarafından ilan edilmiştir. Bu doğrultuda 2024/ 2025 Akademik Yılı Güz ve Bahar Dönemleri için toplamda “90 öğrenim (lisans- yükseklisans) ve doktora hareketliliği” kontenjanı için hibeli olarak nihai yerleştirme yapılmıştır. Nihai yerleştirme sırasında yedekten hibeli olarak yerleştirmesi yapılan ve listede sarı ile işaretlenen adaylar anlaşmalı yükseköğretim kurumlarımızın Güz Dönemi için resmi aday gösterme tarihleri sona erdiğinden hareketliliklerini 2024/2025 Akademik Yılı Bahar Döneminde gerçekleştirecektir. Öğrencilerin ev sahibi yükseköğretim kurumlarına Bahar Dönemi için resmi bildirim işlemleri Eylül 2024 ayı sonu itibariyle başlayacak olup, her kurumun bildirim tarihi birbirinden farklıdır.

Güz Dönemi için ön yerleştirmesi yapılarak dilekçesi alınan adayların aday gösterme işlemleri tamamlanmış olup, bu adaylar hareketlilik ve vize hazırlıklarına başlamış durumdadır. Bu doğrultuda Güz Dönemi adaylarımızın hareketlilik hazırlıklarına devam etmeleri beklenmektedir.

– Öğrenim Hareketliliğinden nihai yerleştirme sonrasında yedekten yerleştirmesi yapılan adayların gerçekleştirmek istemedikleri hareketlilikleri için feragat ve yerleştirildikleri kurumlar için tercih değişikliğinde bulunmak isteyen adaylar için ise tercih değişikliği dilekçelerini 11 Temmuz 2024 Perşembe günü saat 17:00’a kadar erasmus@atauni.edu.tr adresine e-mail göndermeleri gerekmektedir.  Zamanında feragat taleplerini ofisimize bildirmeyen adaylar sonraki dönemlerde yapacakları başvuruları için Program kuralları gereğince -10 puan alacaklardır.

– Nihai Yerleştirme sonucunda “Yedek” durumunda kalan adaylar “Zero Grant” yani “Hibesiz” olarak hareketlilikten yararlanabilmektedir. Hibesiz olarak 2024/2025 Akademik Yılı Bahar Döneminde hareketlilik gerçekleştirmek isteyen söz konusu adaylar erasmus@atauni.edu.tr  adresine taleplerini mutlaka iletmelidir.

– Öğrenim hareketliliğinden yararlanacak YTB burslusu öğrenciler, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na ait Türkiye Bursları Bursluluk İşlemleri Yönergesinin 23. maddesinin 3. fıkrası gereğince ilgili Başkanlık tarafından işlem görecektir. Burslarınızda gerçekleşecek kesintiler hususunda daha detaylı bilgi almak üzere Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir, bursluluk işlemleriniz Ofisimiz tarafından takip edilmemektedir. İlgili yönergeye https://www.ytb.gov.tr/kurumsal/mevzuat linkinden ulaşabilirsiniz.

14 Mayıs 2024 tarihinde Öğrenim Hareketliliğine başvuru yapıp değerlendirme sürecinden geçen tüm adaylar için oryantasyon toplantısı yapılmış ve hareketlilik sürecine dair detaylı bilgilendirme sağlanmıştır. Toplantıya katılım sağlamayan adaylar https://oia.atauni.edu.tr/new/2024-2025-akademik-yili-erasmus-programi-ogrenim-ve-staj-hareketlilikleri-oryantasyon-toplantisi/ linkinden toplantı kaydına ulaşabilir ve hazırlık süreçlerine dair bilgi alabilirler.

2024 KA131 Projesi Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Nihai Yerleştirme Sonuçları için tıklayınız.