Atatürk Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi, bu yıl 14-15-16 Ekim 2021 tarihleri arasında tüm Avrupa ülkeleriyle birlikte farklı dünya ülkelerinde eş zamanlı olarak kutlanan ErasmusDays kapsamında Erasmus+ Değişim ve Avrupa Dayanışma Programlarına ilişkin deneyimli olan öğrencileri 14-15 Ekim tarihleri arasında “Give me 10 Minutes! Boost Your Erasmus with the Tips!” temasıyla düzenlenen öğrenci deneyim paylaşımları ve fotoğraf sergisiyle Üniversitemiz öğrencileriyle buluşturdu.

Erasmus+ Değişim ve Avrupa Dayanışma Programlarıyla ilgili sunum gerçekleştiren öğrenciler; Erasmus+ Programlarından KA107 ile KA103 ülkelerinin avantajlarına, değişim programı kapsamında verilen hibe desteğinden gönüllülük projelerine başvuruya kadar pek çok konuda deneyim paylaşımında bulundular.

Avrupa ülkelerinde öğrenim görmek ve gönüllü faaliyet gerçekleştirmek için bireysel destek ve daha birçok avantaj sağlayan programlar kapsamında Arnavutluk, Macaristan, Portekiz, İspanya ve İtalya başta olmak üzere çeşitli ülkelere seyahat eden öğrenciler, sunum kapsamında deneyimlerini aktardılar. Daha birçok bilginin paylaşılmasıyla devam eden programlar soru-cevap bölümlerinin ardından sona erdi.

[st_gallery gallery=”8079,8080,8081″ size=”portfolio-full” columns=”3″ lightbox=”yes”]