Tayvan Ulusal Chung Hsing Üniversitesi Akademik Değişim Programı (PAX) üniversitenin işbirliği içerisinde olduğu kurumlar arasındaki uluslararası akademik ve kültürel bir değişim programdır. Programa Ziraat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi, Hukuk Fakültesi’nin ilgili bölümlerinde (lütfen detay için ilgili web sayfasını inceleyiniz) okuyan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilirler. Başvuruda bulunacak öğrencilerin en az bir yıllık eğitimini başarı ile tamamlamış olmaları gerekmektedir. Atatürk Üniversitesi her yıl 2 veya 4 öğrenci gönderiyor.

Kalış süresi en az 1 dönem (Eylül 2016- Ocak 2016/ Şubat 2017-Haziran 2017) veya en fazla 1 yıl (Eylül 2016 – Haziran 2017) olacaktır. Her öğrenciye Tayvan’daki kalış süresi boyunca bir danışman verilecektir. Bu programa gönderdiğimiz öğrenciler, önemli bir fırsat yakalamışlar ve çok memnun kalmışlardır.

Yol masrafları öğrencinin kendisine, diğer tüm masraflar (okul ücreti, Çince kurs ücreti ve yurt ücreti) ise Tayvan Ulusal Chung Hsing Üniversitesi’ne aittir. Öğrenciler alanlarıyla ilgili dersleri İngilizce alabilecek ve ayrıca Çince kursuna katılabileceklerdir. Aylık 3000 Tayvan doları harçlık verilecektir.

Akademik çalışmaların yanında aynı zamanda kültürel bir program olan PAX Programına başvurmak için ilk etapta Dış İlişkiler Ofisine ön başvuru için gerekli olan evraklar:

Dış İlişkiler Ofisine fotoğraflı başvuru dilekçesi
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Öğrenci belgesi
Onaylı transkript
Varsa dil belgesi
Başvuran adaylar Dış İlişkiler Ofisinde yapılacak İngilizce Mülakattan sonra agnoları da göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınacaklardır. Bu değerlendirmeye göre öğrenciler sıralanacaktır.

Başvurular 07/03/2016 ve 25/03/2016 tarihleri arasındadır. Bu tarihten sonraki başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Yabancı Dil Mülakatı:

Tarih: 31 Mart 2016 Perşembe

Saat: 10.00-12.00

Yer: Öğrenci İşleri Binası Dış İlişkiler Ofisi Kat 2 Toplantı Salonu

PAX bilgi için http://www.oia.nchu.edu.tw/index_en.php

Ayrıntılı bilgi:

http://www.oia.nchu.edu.tw/english/03_exchange/01_exchange.php?MID=6&SID=21
http://www.oia.nchu.edu.tw/english/05_area/01_rules.php?DID=3

Başvurular şahsen yapılmalı ve iletişim bilgileri (kullanılan cep telefonu ve e-posta adresi) dilekçede yer almalıdır.

Başvurular için ilgili Dış İlişkiler Ofisi personeli:

Uzman Sulhiye GEZDER /Atatürk Üniversitesi Öğrenci İşleri Binası Dış İlişkiler Ofisi

Kat 2

Tel: 0442 231 3126 / 25

Faks: 0442 231 1039

e-mail: sulhiye.gezder@atauni.edu.tr

İngilizce Metin İçin Tıklayınız 2016-2017 PAX

Genel Bilgi İçin Tıklayınız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.