Giden Öğrenci Rehberi

Merhaba Sevgili Arkadaşlar, Hareketliliğe hazırsanız, yurt içi veya yurt dışında farklı yerlerde bir süreliğine bulunmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Arkanıza yaslanın ve kendiniz için uygun bir hareketlilik programı bulun.(Programlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki ilgili programın başlığına tıklayarak detaylı bilgi sayfasına ulaşabilirsiniz)

Erasmus+

Üniversitemizin anlaşması olan Avrupa ve ortak ülkelere hem öğrenim hem de staj amacıyla gidebilmenizi sağlayan bir programdır. Gidilen ülkeye göre sizlere aylık belirli bir miktar da hibe ödenmektedir.

Farabi

Yurt içinde anlaşmalı olan üniversitelere öğrenim amacıyla gidebilmenizi sağlayan bir programdır. Programdan faydalandığınız sürece size aylık bir miktar ödeme yapılmaktadır.

Mevlana

YÖK tarafından belirlenen ülkelere (Avrupa Haricinde) öğrenim amacıyla gidebilmenizi sağlayan bir programdır. Gidilen ülkeye göre size aylık bir ödeme yapılmaktadır.

Erasmus ESC

Öğrenim amacıyla değil, ama daha kısa süre gönüllü projelerde çalışmak isteyenler için Avrupa'ya gidebilecekleri eğlenceli bir programdır. ESC (Avrupa Gönüllü Hizmeti) yaptığınız sürede sizlere bir miktar harçlık ödenmektedir.

PAX

Tayvan Ulusal Chung Hsing Üniversitesi'nde burslu olarak bir dönem öğrenim görmenizi sağlayan bir programdır.

Orhun

Orhun Değişim Programı ile öğrenciler Türk Keneşi Türk Üniversiteler Birliği üyeleri arasında imzalanacak protokoller kapsamında yapılan öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır.