2022-2023 KA131 ve 2022 yılı KA171 Projeleri” kapsamında 2023/ 2024 Akademik Yılı Güz ve Bahar Dönemleri için açılan öğrenci öğrenim ve staj hareketliliği başvuruları başvuru portalındaki teknik aksaklıklar sebebiyle 10/04/2023 tarihine kadar uzatılmıştır. Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

 

BAŞVURU TAKVİMİ

 

21 Mart 2023- Başvuruların Açılması

10 Nisan 2023- Başvuruların Son günü

14-16 Nisan 2023- Y. Dil Sınavları (İngilizce Dil Sınavına dair detaylar https://oia.atauni.edu.tr/ ve https://birimler.atauni.edu.tr/ataile/ adreslerinden, diğer dil sınavlarına ait detaylar ise https://oia.atauni.edu.tr/ duyurulacaktır.)

17 Nisan 2023- Y. Dil Sınav Sonuçlarının İlanı (https://oia.atauni.edu.tr/new/ adresinden ilan edilecektir.)

21 Nisan 2023- Yerleştirme Sonuçlarının İlanı (https://oia.atauni.edu.tr/new/ adresinden ilan edilecektir.)

21- 25 Nisan 2023- Yerleştirme Sonuçlarına İtiraz ve Feragatler (E-mail üzerinden erasmus@atauni.edu.tr adresine gönderilmelidir.)

28 Nisan 2023- Ek Yerleştirme Sonuçlarının İlanı (https://oia.atauni.edu.tr/new/ adresinden ilan edilecektir.)

 

Erasmus+ KA131 Projesi detayları ve Hibesiz (“0” Hibeli) Öğrenci Olma Durumu hakkında bilgi almak için https://oia.atauni.edu.tr/new/erasmus-bilgi/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

Erasmus+ KA171 Projesi detayları ve Hibesiz (“0” Hibeli) Öğrenci Olma Durumu hakkında bilgi almak için https://oia.atauni.edu.tr/new/erasmus-bilgi/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

 

*** Bölüm/Program aktif anlaşmalarına web sitemizden “Erasmus” sekmesinde yer alan “Anlaşma/Kontenjan/Koordinatör” alt menülerinden ulaşabilirsiniz. Bölümünüzün anlaşması olmaması durumunda yalnızca staj hareketliliği başvurusu yapabilirsiniz. Anlaşmalar alt menüsünde bölüm anlaşması bulunan fakat başvuru sisteminde anlaşmaları görüntüleyemeyen adayların erasmus@atauni.edu.tr adresine yaşadıkları teknik aksaklığı başvuru süresi içerisinde bildirmeleri gerekmektedir.

*** Staj öğrencileri kabul mektuplarını 15 Mayıs- 16 Haziran 2023 tarihleri arasında “erasmus@atauni.edu.tr” adresine ulaştırmaları gerekmektedir. Staj hareketliliğine başvuran adaylar kabul mektuplarını kendileri temin etmektedir. Staj hareketliliği başvurusunda sistem tarafından anlaşma şartı arandığından adayların başvuru sırasında herhangi bir kurumu seçerek ilerlemeleri beklenmektedir. Adaylar aşağıda da belirtildiği üzere kendi kabul aldıkları kurumlarda hareketliliklerini gerçekleştirecektir.  Anlaşmalı kurumlarımızdan kabul almak istemeniz durumundan https://oia.atauni.edu.tr/new/erasmus-bilgi/ linkinde yer alan bilgilerden yararlanabilir ve kurumlar ile irtibat kurabilirsiniz. Ayrıca erasmusintern.org web sitesinden de farklı kurumların staj ilanlarına ulaşabilirsiniz. Zorunlu stajlarını Programımız kapsamında gerçekleştirmek isteyen katılımcılar Bölüm Erasmus Koordinatörlerinden bilgi alabilirler.

 

***DİKKAT***

Tüm başvurular sadece Erasmus Başvuru Portalı üzerinden https://erasmusbasvuru.ua.gov.tr/giris adresinden yapılacaktır. Başvuru aşamasında yüklenmesi zorunlu olan belgeleri yüklemeyen adayların ve yanlış beyanda bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru aşamasında … @ogr.atauni.edu.tr” uzantılı e-mail adreslerini de girmeleri zorunludur. Portal üzerinden gerçekleştirilen başvuru geçerli bir dil sınav sonucu beyan etmeyen adaylar için aynı zamanda dil sınavı başvurusudur. Geçerli bir ulusal veya uluslararası dil sınavı sonucu bulunan adaylar aşağıda belirtilen maddeleri dikkatlice okumalıdır. Kabul edilen dil sınavları ve puan dönüşümlerine https://oia.atauni.edu.tr/wpcontent/uploads/2017/04/ErasmusNotE%C5%9Fde%C4%9Felilik.pdf linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

  1. İlgili linkte belirtilen “uluslararası” sınavlardan birine ait geçerliliği devam eden sınav sonucunu kullanmak isteyen adaylar sınav sonuç belgelerini sisteme yüklemek zorundadır, “ulusal” sınav sonuçları ise (Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen ve geçerliliği devam eden YÖKDİL sınavı hariç) ÖSYM’nin sonuç sisteminden çekilmektedir. Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen ve geçerliliği başvuru sürecinde devam eden YÖKDİL sınav sonucu olan adaylar sonuçlarını sisteme yüklemek zorundadır.
  2. 7- 13 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça Erasmus Dil Sınavı sonucunu kullanmak isteyen adaylar, başvuru aşamasında sisteme yükleyebilmek için erasmus@atauni.edu.tradresine sınav sonuçlarını kullanmak istediklerini bildirmelidir. İlgili tarihler öncesi alınan Erasmus+ Programı Dil Sınavları sonuçları geçerli değildir!

***Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça Dil Sınavlarına dair detaylar https://oia.atauni.edu.tr/ adresinden duyurulacaktır.

***İngilizce Dil Sınavına dair detaylar ise https://oia.atauni.edu.tr/ ve https://birimler.atauni.edu.tr/ataile/ sayfalarından duyurulmuş olup, ayrıca SMS olarak gönderilmeyecektir. İlgili dil sınavı için sınav giriş bilgileriniz ATAILE tarafından yalnızca … @ogr.atauni.edu.tr uzantılı e-mail adreslerinize gönderilecektir. Bu doğrultuda ilgili e-mail adreslerinize sınav öncesinde ulaşım sağlamanız önem arz etmektedir. Sınav giriş bilgileri olmayan adaylar kendileri için belirlenecek gün ve saatte sınava giriş yapamayacaklardır. Sınav Erasmus+ Programı kapsamında Ofisimiz adına ATAILE tarafından düzenleneceğinden ilgili sınava dair tüm sorularınızı süreç içerisinde ATAILE’ ye iletmeniz gerekmektedir.

 

***İngilizce sınavı sonrasında sözlü mülakat yapılmayacaktır.